Tšehhovil on kirsiaed ja okroška!

8E1DF5B3-2664-4C10-AAB5-E85117C9988C

Nagu pealkirjast juba lugeda võib, kutsusid mind Tšehhovisse kirsiaed ja okroška. Olen ma ju suuremat sorti okroškatoitlane ( külmsuppidest saab lugeda SIIT ) ja kui su ees avaneb kuumal suvepäeval veel kaunis õueala tohututes kogustes lilledega, siis mis jaoks peaks punane saatan õla peal sind ümber veenma sisse astumiskatses?

Mõeldud-tehtud! Ees on tõesti suur ja avar aed paljude lilledega, päike paistis soojendavalt, ent samas oli ka varjualuseid kohti. Rahvast oli vähe, sest just oli lõunaaeg läbi saanud. Seega sai mu kohe neljane seal ringi käia ilma, et kedagi segaks. Aias on üles seatud ka linnupuur koos kahe viirpapagoiga, kes siis lastele või miks mitte ka suurtele põnevust pakuks.

89B2E8CA-5814-4725-87EF-6DCAD0CEAA66

Säravsilmne teenindaja oli üsna kiirelt meie juures ja ei läinud kaua kui toidud juba lauda toodi. Loomulikult osutusid lapse valikuks taaskord friikartulid kanafilee ja hapukoorega. Mina valisin pika vaagimise peale külmsupi ning ciabatta soolvõi ja tomatiga. Kujutlesin enda silmis, et lauale saabuvad pontsakad soojad ciabatta viilud, kõrval soolhelvestega või, mida ma ise enda ära nägemise järgi peale võin määrida ja kõrval kausis veel maitsekad tomatid, mida nopin niisama või soovi korral sätin ise saiale. Toit maitses iseenesest ju hästi, kuid ei jätnud mitte mingisugust maitseelamust ega kustumatut mälestust. Kuid seda me tihtipeale ju restorani minnes otsime?

Saan aru, et tegu vene köögiga – kas see määrab ära toidu eksponeerimise? Kas vene toite ei võiks serveerida kuidagi kutsuvamalt, et tekitada klientides vau-efekti? Tavalised peenikesed ciabatta viilud, millele või peale määritud ja pooleks lõigatud tomativiiludega kaetud on lihtsalt liialt igav! Maitse võib ju hea olla, aga elamust ta ei paku. Kahjuks nii on!  Inimesed ju teaduspärast söövad esmalt silmadega. Mitte üldse paha pärast, aga siin ehk pisike mõttekoht.

36696CF2-F2A6-43E8-8376-C075255312E5
Okroškat oleks võinud pisut suurem ports olla!

Hiljem läksin veekord Tšehhovi menüüd veebilehelt järelvaatama ja pooled toidud, mida saab restoranis sees tellida kirsiaias olijatele miskipärast ei kehti- suur osa toitudest, mis just mulle oleks põnevust pakkunud, ei olnud õues olevas kirsiaia menüüs leitavad.

Tšehhovi kirsiaeda pääseb Küüni tänavalt otse Pahade Poiste vastas, nende restorani aga teisel pool aeda oleva Ülikooli tänava poolt saab siseneda nende restorani, mis pilte sirvides näeb äärmiselt kutsuv ajaloolise võnkega hubane restoran. Ma kindlasti võtan ühel päeval plaani külastada ka restorani sisemust ja nautida sealset interjööri.

Ahjaa, kuulsa Tšehhovi viimse näidendi järgi nimetatud kirsiaed pakub suvel ka vabaõhu kontserte. Nurgas on pisike lava, kus sumedal suveõhtul küünalde ja laternate saatel võib kaasa elada mitmetele muusikutele. Tõnis Mägi on avamängu juba teinud. Hoia silm peal!

Restoran Tšehhov

#eksperiment #viiespeatuspaik

8D445808-3629-4652-9DBF-DFAC8701501A

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s