GMP Patisserie – killuke Pariisi Tartu südames!

uuskohvik

Esmapilgul pelglikult vaateakendest mööda kõndides ja pisut sisse kiigates saad aru, et taamal luksuslikuna näiv kohvik on tegelikult täitsa lihtne, soe ja armas, seega pea püsti ja astu julgelt sisse!

Oled astunud Tartu kesklinnas asuvasse üsna värskelt avatud kohvikusse, kus saad osa prantsuse köögist ja olemusest, muretust meelest ja stiilist.

Sees on ehk kümmekond lauda, paari laua tagant võid leida ka mugavad diivanid, kuhu võib õhtu hämaruses end sõbrannadega veinitama unustada. Või kallimaga valentinipäeval koogikest nautima minna. Lauad on üsna lähestikku delikaatsema jutu ajamiseks ent samas saadab kõike mõnus kohvikusumin. Ma ei häbene öelda, et laadisin oma telefoni kord lausa kohvikusumina äpi alla! Seega on tegu tõelise kohvikufanaatikuga! 🙂

Satun kohvikutesse pigem päevasel ajal, kui lapsega mööda kaunist Tartu linna jalutan ja sõbrannaga kohta otsime, kus keha kinnitada saaks ja alati kuulub selle juurde ka latte, mis Patisseries on parem kui maitsev ja kaunilt serveeritud. Kord valituks osutunud soe kanasalat, mille eest küsiti hinda 4,50 oli sel päeval pisut kuiva kanaga. Ehk oli kokal ärev päev parasjagu?! 🙂 Aga taldrikud said meil igatahes tühjaks söödud. Päevapakkumises oleva prae eest tuleb välja käia 6 eurot, mis igapäevaseks lõunatamaiseks on pisut kallis, kuid sellegi poolest jäi seal laudadest pigem puudus ja nii mõnigi pidi pea norgus end ukse suunas tagasi keerama. Seega koht on popp!

Kannuga vett antakse ka toidu juurde!  Lisaks on valikus maitsvad kausisalatid, magusad saiakesed ja uhked croissandid nagu prantslastele kohane. Loomulikult ei puudu ka prantsuse sibulasupp! Lisaks veel palju muud head ja paremat, mille üles loetlemine läheks siinkohal pikaks, aga samas on menüü piisavalt lühike, et mitte pead sassi ajada.

Ent väikeste lastega pole sinna vist kõige mõistlikum minna, kui sul pole just ontlik rahulikult nurgas istuv laps, sest jooksmisruumi seal napib ja mängunurk puudub. Kuid see eest on olemas laste söögitool. Kuna ma aga käin veel beebiga, kes kärus magab ja ringi ei jookse, on kohviku ees palju ruumi, kuhu vankreid jätta ja samal ajal saad suurtest vaateakendest välja piiluda ja oma kullatükil silma peal hoida.

 

Ja nüüd jõuame parima osani – koogid! Milline vitriin! Ma ei liialda kui ütlen, et suu vajus pisut lahti, sest vitriinist vaatasid vastu tõelised kaunitarid. Üks uhkem kui teine. Samas pole valikut niivõrd raske teha, sest õnneks pole koogikeste valik meeletu, vaid parasjagu. Nii, et kookidele on vitriinis ka hingamisruumi jäetud. Soovitan siinkohal GMP Patisserie šokolaadi tartaletti kõikidele šokohoolikutele, jumalik!

Mainimata ei saa jätta ka säravaid teenindajaid, kes tõesõna on naerusuised ja hirmus krapsakad. Hoolimata täismajast, ei pea sa pikalt tühja lauda vaatama. Seega pole võimalik, et Patisseriest morni näoga lahkud. Kuigi oma pead ei anna, sest nagu teadagi, leiab mõni inimene igas asjas midagi halba, mõni lihtsalt ongi selline! Siinkohal ei aita ei rõõmsameelne teenindaja, kullast kook ega ojadena voolav shampus!

Ma just mõtlengi kuidas oma peagi saabuvat sünnipäeva tähistada ehk olekski täpselt paras punt sõbrannasid kokku kutsuda, end mõnusalt restorani nurka sisse seada ning lasta koogikestel ja majaveinil hea maitsta, sest kuuldu pärast pidavat seal üsna maitsev majavein olema, mis teadagi paljudes kohtades on alla igasugust arvestust. Aga see on pelgalt vaid kuuldus, ma pole seni veel ise mekkida saanud! 😉

Aga vaata ise järgi – GMP Patisserie

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s