Purgitäis karamelli!

…. ja koroonapruut!

Purgitäis karamelli võiks alati kapis ootamas olla, mida oleks hea võtta, kui pannkoogid nõuavad magusat kastet, kook siiruviirulist kaunistust või lihtsalt tusatuju peale tuleb, et siis lusikaga otse purgist üks suutäis võtta.

Näiteks praegu on just täpselt selline aeg. Meie, sellised pikaldased ja hoogu võtvad inimesed, otsustasime lõpuks abielluda, aga koroonahullus on kogu maailma peatunud. Romantiline unistus Gruusias seljakotiga seiklemisest ning väikekohvikutes hinkaale mekkida on kadunud kaugesse tulevikku. Praegu üritame lihtsalt selgeks saada kas pulmaööks lapsed kodust ära saame või ei saa. Ka kodus võib mõnusa õhtu veeta. Kindlasti! Aga mitte pulmaöö koos lastega. Mingitlaadi erilisus või teistmoodi vaib võiks siiski sel päeval meid saata. Ehk oskab keegi mõnd metsamajakest hoopis soovitada, mis praegusel ajal veel töös on ja rentida saab? 

Muidugi ei õnnestunud mul ka kleiti poes proovimas käia ning tuli tellida tunde pealt. Õnneks ei pidanud pettuma. Küll aga pole veel lastel riideid, mida registreerimise järgsel perepildistamisel kanda ja pulmadeni on praktiliselt kaks nädalat aega. Ma olen totaalselt viimase minuti inimene. Alati!

Õigete sõrmusteni jõudsime õnneks juba varakult ning need ootavad ilusti vitriinkapis klaasi taga oma aega. Käisime ühes ja teises kohas sõrmuseid vaatamas/katsumas/proovimas, ootasin äratundmishetke, kuid seda ei tulnud. Tädike teisel pool sõrmuseletti ei saanud aru, mis tunnet ma ootan, abielusõrmus on abielusõrmus – tavaline ring ümber sõrme. Mina, ajades endiselt taga oma tunnet, ei tahtnud temaga kuidagi nõustuda, kuid teisest vaatenurgast – mida mina ka sõrmustest ja abielust tean?

Otsisime siiski edasi ja leidsime selle tunde üles. Mõlemad!

Igatahes reistreerimine ära ei jää, sõrmused saab meie valitud kuupäeval sõrme panna ja pildid tehtud. Ainult Khutaisi hatšapuri peame tulevikku kirjutama seniks kuni piirid lahti ükskord tehakse.

Et sellest veel vähe oleks, peame me nüüd selle kuu jooksul ka elukohta vahetama. Mulle ei meeldi absoluutselt kolida. Tähendab kolimise vastu mul pole midagi, kuid see pakkimine ja asjade teise kohta viimine on niivõrd tüütu. Ainuke hea asi selle juures on, et saad ülevaate oma kraamist ning loobuda kõigest ebavajalikust, mis aastateag kogunenud on.

Muidugi koliksime siia samma lähedale, kus lastel lasteaiad, koolid ja töökoht. Piirkond on ju mõnus. Aga hetkel vaatame kuhu üldse saaks, kus mõistlik hind ja hubane kodu. Kuigi tuleb tõdeda, et koroona on üüriturule juba oma jälje jätnud ja valik on laiem ning hinnad pisut alla toodud.

(Kui sul on pakkuda mõnd mõistlikku 3-4-toalist kodu Tartu linnas, kirjuta mulle!)

Aitäh! Sain hingelt ära! Seega suutäis karamelli mõjub enam kui lohutavalt.

255BB625-E803-411F-8481-B92BC4A8262D

Karamell

  • 175 g pruuni suhkrut
  • 100 g võid
  • 200 g vahukoort
  • (soolakaramelli puhul soola u 5 näputäit)

Kuumuta poti põhjas suhkur. Samal ajal kuumuta teises potis vahukoor, milles sees sulata ka või. Ära keema lase!

Kui suhkur on ühtlane ja karamelline, vala sekka tasase joaga kuum vahukoore-või segu.

Kuumuta, samal ajal segades.

( Lisa sool )

Lase jahtuda ja lisa purki.

Kui algselt on soolakaramell üsna vedel,  taheneb ta jahenedes paksemaks. Seega võid soolakaramelli varem valmis teha.  Kes tahab lihtsalt karamelli, ilma soolasusesta, jätku sool lisamata! 🙂

Säilita külmkapis!

Mõnusaid maitseid!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s