Ralf Cafe – linna parim salat?!

 

Kuigi elu on õpetanud kohe mitte emotsiooni pealt kirjutada, siis mõnikord see ei kehti ja tahan oma eufooriat  sinuga kohe jagada!

Kuidas ma olen elanud ühes linnas Ralf Cafega, ent pole oma jalgu veel sinna viinud?

Kuidas ma siiani ilma Ralfita elanud olen?

Kuidas?!!!???!!!

Ma olen enam kui kindel, et isegi salatipõlgurid (kes teadupärast arvavad, et värskes salatis on vaid salatilehed ja heal juhul mõned tomatid), kiidaks taevani ja tagasi ning soovitaks sõpradelegi!

Ma olen tõsises hämmingus, sest teadupärast on nende pisike armas kohake Tartus tegutsenud juba kaks aastat. Kaks aastat! Kaks aastat on nad i-me-maits-vaid salateid pakkunud, aga minu suu pole veel maitsta saanud.

Eks ma ju tegelikult olin pisut kuulnud ka, et seal pakutakse maitsvaid salateid, kuid nüüd peale nende juures külaskäiku pean tõdema, et nendest räägitakse liiiii-ga vähe! Kas sina oled Ralfist kuulnud? Ja nende loomingut maitsta saanud?

Vaata, kui palju seemneid!

r2
Kas teadsid, et kõigest peotäie seemnetega on inimesel võimalik enda keha turgutada toitainete, energia ja vitamiinidega.

Igatahes kui ma juhuslikult sealt taaskord möödusin, jäin ühtäkki seisma ja mõtlesin endamisi, et kuna mul on käsil nagunii eksperiment “külasta iga nädal uut toidukohta”, oli see suurepärane võimalus kaks ühildada.

Astun sisse, kus kohe saan sooja vastuvõtu osaliseks ja tekib tunne nagu oleks sõbrale külla tulnud. Eestlasele omaselt pisut kohmetun,hakkan pilguga ringi sahmima, olen haaratud selle pisikese koha lummusest – selline kaasaegne ja armas!

Lisaks salati nimekirjale, kus seitse erinevat salatit (hinnad – 4,50 – 6,90), on kõrval ka wrapi menüü, millele ma salatite lummuses üldse tähelepanu ei pööranudki. Kuid võib üsna kindel olla, et need on sama maitsvad, kui mu valitud avokaado-lõhesalat. Ja kui juba siis juba – ning küsimuse peale kas suur või väike, tuli vastuseks loomulikult suur.

Ja suur on tõesti suur! Pole vaja lõhet ega avokaadot noa otsaga taga ajada, vaid kõiki koostisosi on ikka peoga lisatud. Südamest!

r5
Valikus on kana, caesari, tuunikala, peedi-kitsejuustu, rohelise oliivi-feta, taimetoidu ja seesamune avokaado-lõhesalat!

Kõrvale veel külmpressitud porgandi-õunamahla ja halvaakooki va vana magusasõbrale ikka ka! Muideks gluteenivaba. Mitte, et see minu jaoks tähtsust omaks, ent ehk keegi praegu loeb, kellele gluteen ei sobi, siis tead nüüd, et seal võib täitsa hea saagi osaliseks saada! Aga salatiports oli niivõrd suur, et kooki kohe otsa ei jaksanudki süüa. Mhm, see juba tähendab miskit, kui mina suur koogisõber ei jaksa kohe kooki magustoiduks süüa. Kui mina ei jaksa, kes siis veel jaksab?!

 

 

Kuigi meesterahvas teispool letti vastas mu pärimise peale, et umbes 15 minutit läheb, siis ma küll täpselt kellal järge ei ajanud, aga tundus, et läks kiiremini. Haarasin toidu ühes, tegin mõned pildid telefoniga ja kadusin Tartu linna parkide rüppe nautima.

Teate, see oli vist mu elu jooksul esimene kord, kui ma pöördusin spetsiaalselt peale toidu söömist kohvikusse tagasi lihtsalt sellepärast, et öelda;  “Vau, teil on linna parim salat!” 

r1
Ma sain teada ka miks neil nii maitsev salat on – edu võti pidavat seisnema värske tooraine kasutamises. Ma tahaks siiski osa au anda ka tegijatele, kes hingega köögis sees on! 

Aitäh, Ralf Cafe !

 

#eksperiment #neljaspeatuspaik

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s