Omanäoline Karlova Kohv

5

Kas oled end vahel mõelnud Karlova hipsteriks, kel pole kunagi kiiret ja näol väreleb õnnis põselohk? Kelle tööaeg ei alga kell 8 ega lõppe kindlal kellaajal, vaid annab vabad käed? Kes päikselisel ilmal haarab kuurist kokuka, hüppab sellele oma khaki värvi päevi näinud teksastes ja väntab hoopis kohvikusse kohvi, päeva ja inimesi nautima?!

Mina olen. Ja selline pilt avaneb mulle iga kord kui Karlovas piki Tähe tänavat jalutan. Eks siin on pisut stampi ja kulunud mõttemustrit, aga see ongi see miski. Mingitlaadi x- faktor, mis selle linnajao juures võlub- vaba ja muretu meele mentaliteet! Ja see on nii paeluv, et ma ei mõista kuidas ma Karlova Kohvist nii palju kordi olen lihtsalt mööda jalutanud, ilma seisatamata ja sisse piilumata?!

 

7

 

 

Pisike ja hämar, ent kodune. Kus laudu on ehk neli-viis, et salajuttu puhuda väga ei saa. See eest saab kuulata kohviku pere rahva toimetamisi, sest lett on kohe lähedal nagu ka röstikoda.

 

 

 

 

 

“…Armastame head kohvi ja loodushoidlikku mõtteviisi. Sellest sündis plaan teha Tartusse õdusasse Karlovasse röstikoda, kus pakkuda kohvi, mis on alati maitsev, värske ja öko.
Soovime demüstifitseerida kogu röstimisprotsessi. Seepärast oleme oma auruveduri välimusega uhke röstimismasina, 12-kilogrammise Probati paigutanud kohvikusse, kus kõigil on võimalik seda kohvi nautides uudistada…” (lõik kodulehelt)

Lett on pisike, aga mahutab palju. Seega leidub seal kolme erinevat kooki ja pesto-muna võikut. Leti kohal laiub nimekiri erinevatest kohvidest, mis minu suurel kohvisõbral, pea segadusse ajab. Ent leti taga olev neiu ei ole kitsi soovitusi jagama ja juba ongi kohv mul kohviku ees laual. Väljas. Jah, väljas on kaks lauda, liivakast ja kolmnurkadega vanikud. Tühjad lillepotid veel sellesse istutamata lilledega ootavad oma aega kohviku akna all. Varsti saavad nad endile õitsevad rüüd ja sätivad end aknalauale külastajatele ja ka möödakōndijaile silmailu tooma.

4

Iga päev pakutakse klientidele kõhutäiteks lisaks koogile ja võikule ka putrusid. Üle prahi putrusid, nagu nad ise armastavad öelda! Ent kui nädal läbi saab erinevaid fantaasiarikkaid pudrukausse nauditud, siis pühapäeval võid meeleolukatest pannkookidest endal kõhu täis süüa. Midagi teistmoodi, ikkagi pühapäev!

Oh, Karlova muudab mu kuidagi eriti unistajaks…!

2

 

 

Ma loodan, et tekitasin sinus veidi huvi ja kes veel pole seda armast kohta külastada jõudnud, ent tunned südames mingisugust touchi Karlovaga ja armastad omanäolisi kohvikuid, siis usun, et saad Karlova Kohvi külastamisega oma südant pisut täita!

 

 

 

 

 

Karlova linnaosa peab 17.mail kohvikutepäevi, kus loomulikult on ka Karlova Kohv terve pika päeva olemas oma programmiga – saab kohvi ja rüütleid, putru ja elavat muusikat. Seega kui muidu pole käinud ega näinud on kohvikutepäev ka üks vahva põhjus, kus kohvikuga tutvust teha ja aimu saada Karlova Kohvi aurast.

Karlova Kohv

 

6

* Hinnad vastavad väikekohviku tasemele (kook 3.-, piimakohv 2,9.-), aga sellise pisikese kohviku puhul teistmoodi ära elada polegi vist võimalik.

*  Ekperimendi “külasta iga nädal  uut toidukohta” esimene peatuspaik!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s