Hubased Tartu kohvikud!

coffee magazine

Mis teeb kohvikust hubase kohviku? Milline kohvik paneb sind end unustama, ajataju kaotama? Kas oled kohvikuinimene? Millised kohvikud on end sinu mällu söövitanud? 

“Räägin Teile nüüd ühe saladuse – Tartus, kaunil Veski tänaval asub muinasjutuline kohvik Mandel. Kuigi see imeline hubane kohvik on olnud avatud juba hea mitu aastat, siis mina jõudsin sinna alles täna – 2 aastat hiljem, sest paraku mu kodukandist sinna jõudmine võttis jalgsi 5 kilomeetrit, aga pean tunnistama, et iga astutud samm oli seda väärt, sest see on tõeliselt armas kohvik koos oma kodukootud muinasjuturaamatu interjööriga, tõeliselt maitsva latte ja peedi-šokolaadikoogiga. Aitäh! 

Niiviisi sai kirja pandud värsked emotsioonid Mandli külastamisest ja see tunne pole kuskile kadunud, see on jääv. Koogipood/kohvikule on antud tõeliselt vahva välimus, mis juba kaugelt kõnetab. Ja tuimalt mööda kõndida pole lihtsalt võimalik. Isegi kui pole aega/julgust sisse astuda, siis naeratuse peaks kohvikust möödumine küll igale inimhingele näole tooma. Või mis?!

mandel

Ma loodan, et nüüd hüppasid kohvikusse sisse?! Sinu ees avaneb pisike hubane valgusküllane kodukootud kohvik, kus vitriinidest võid leida üsna paraja valiku erinevaid tordi-ja koogilõike ja pehmeid värskelt küpsetatud saiu.  Lisaks suurepärasele koogivalikule, pakutakse seal ka imehead lattet, aga seda peab juba ise proovima! Ma näitan parem pilte!

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Nüüd liigume aga Veski tänavalt allapoole kesklinna, kus asub kunagise Tartu Kaubamaja asemele ehitatud Kvartali keskus. Uusim ostukeskus Tartu linnas, mis kutsub juba sisse kiikama paljalt oma välja nägemisega. Keskuses sees laiuvad kõiksugu poed ja nii mitmedki kohvikud. Teisel korrusel leiad V Cafe , mille suurest avarast sissepääsust vaadates silmad kohe taas uhket vitriini, milles kaunid koogid-tordid. Seega varu pisut aega, ma olen täiesti kindel, et sa ei suuda seal teha hetkega valikut, sest kõik koogid näevad nii head välja, et tahaks kohe kõiki natukene tassi latte kõrvale ampsata. Ahjaa, ka nende juures pakutakse maitsvat lattet! Lisaks magusavitriinile pakutakse seal päris-päris süüa ka. Seega tõesõna, võta endale aega kui sinna lähed, sealne õdus miljöö paneb end ennast unustama. Kui pole parasjagu sõpru kellega V Cafes mõnusalt aega veeta, haara kaasa raamat, mida hõrgu kookospiima-kana supi kõrval silmata.

kohvik2

Kohvikus leidub ka lastenurk! Ja silma on jäänud ka äärmiselt sõbralikud ja naerusuised teenindajad ( eriti üks!)

 

This slideshow requires JavaScript.

Kui kesklinna melust eemale tahad, võta suund Karlova suunas, sest  Tähe tänaval asub esmapilgul ehk mittemärgatav väike kodukootud kohvik Anna Edasi .

“…ei restoran, ei söökla, vaid kodu koos külalislahke pererahvaga…” nii armastab kohvik Anna Edasi enda kohta öelda ja mul ei jää muud üle kui nõustuda! 
Täpselt nii kodukootud, vanavanaema-hõnguline ja omanäoline siin ongi! …” 

kohvik

Ruumi küll pisut napib, sest rahvast liigub seal edasi-tagasi küll ja veel. Lisaks magusale, pakutakse seal ka sooja toitu. Seega kui soovid rahulikult nurgas lugeda, väldi lõunast kellaega, kui inimestel kipub kõht tühjaks minema ja lähikonna inimesed end kindlasti seal keha kinnitamast leiavad, sest taas on suudetud luua unikaalne, teise aega viiv hubane kohvik. Seda peab lihtsalt ise kaema minema, oleks sattunud justkui ajas tagasi, kus vinüülplaadil keerleb õdus muusika ja tahaks selga visata 50-ndate kleidi ning huuled punaseks võõbata, tellida ühe koogi ( Lendav lehm on väga maistev!) ning loomulikult taas latte kohvi. Elu on muinasjutt! 🙂

 

This slideshow requires JavaScript.

  • Hubaseid, ennast unustavaid kohvikuid on Tartus kindlasti küll ja veel, aga tõin siinkohal välja mõned eredamad näited, mida ise olen seni külastanud ning mis mulle kustumatu jälje on jätnud! 
  • Võid julgelt kommentaariumisse soovitusi jätta, milliseid kohvikuid veel külastada, mis pakuvad midagi hingele!
  • Esipilt: Photo by Kaboompics.com on Pexels.com

Üks kommentaar “Hubased Tartu kohvikud!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s