Meil on saiakontsikuprobleem!

45858228-2DF5-474F-848E-E0C2B2793E89

Kindlasti on meil ka kõiksugu muid probleeme, aga….

Nagu hommikuti ikka – ärkan kõige varem, käin esimese asjana wc-s pissil ( ma ei mõista inimesi, kes seda hommikuti esimesena ei tee, ma olen koguaeg käinud) ja pesen hambad.

Lähen laste tuppa, tõmban ruloo üles ja teen akna lahti, sest tuba on ööga väga umbseks läinud ja tuppa on mingitlaadi “lõhn” tekkinud. Hüüan reipal häälel “ülesse!” Keegi ei liiguta. Hüüan veel ja püüan eriti positiivselt meelestatud olla. Narivoodis üleval magav Hanna-Liisa hakkab vaikselt sirguma, kuigi uni on suur. Alumisel korrusel olev Brenda aga ei liiguta endiselt. Hakkan “mesimummi” ja “päkapikk kõnnib-kõnnib” mängu mängima, et laps üles saada rõõmsas tujus. Möödub 15 minutit, Hanna endiselt sirgub üleval voodis, Brenda meel on ärkvel, aga silmad on veel kinni. Hirmutan naljaga külma vett tuua kannuga. Ei mõju. Hanna on vahepeal üles saanud, Brenda endiselt voodis ja sikutab endale tekki peale, samal ajal loodab, et emme veel mesimummu mängu teeks. Lõpuks kahman ta ikka voodist püsti. Siinkohal mahub veel 30 minuti sekka mänguköögis mängimist, riietumist, hamba pesu ja pissil käik ja loomulikult kõlab iga hommik lause “ tahan veel midagi süüa!”. Seega on vaja veel enne lasteaeda minekut kappidest midagi süüa otsida, mis sellest, et lasteaias 15 minuti pärast hakatakse hommikust sööma.

Saan lapsed, mehe kodust välja.

Nemad mõtlevad “Oh, mis tal viga, saab kodus tagasi pikali visata!”

Mina mõtlen: ” Nüüd vaja köök korda teha, nõud pessu, pesu sorteerida ja kohe pesumasin käima panna, et siis hea jõuan ehk kaks masinatäit pesta. Täna pean veel puravikud ära praadima ja sügavkülma mahutama, sest muidu lähevad käest ära. Ja kes ei tahaks keset talve puravikukastet süüa?!”

Jõuan esmased kodutoimingud ära teha ja mõtlen tõesti diivanile maha istuda. Avan arvuti ja mõtlen, et võiks kohvi ja paar võikut ka kõrvale teha, oleks mõnusam istumine. Panen kohvi jooksma ja samal ajal lükkan käe saiakoti poole, aga näppu jääb kontsikukott. Hakkan lugema – meil on hetkel saiavaagnal 1 terve saiapäts ja 4 kontsikukotti!!!!!

4 kotti saiakontsikud!!! Ja varsti on viies juures, enne kui need keegi ära viskab. Jah, häbi tunnistada aga tavaliselt jäävad need saiakontsikud sinna vaagnale seniks kuni nad värvi muudavad ja keegi need ära hävitab sealt.

Ma olen ainuke peres, kes saiakontsikuid tarbib. Lõikan need noaga viiludeks ja tarbin nagu “tavalist saiaviilu”. Ma ei saa aru miks teised pereliikmed seda ei tee?! Mäletan, et lapsepõlves kaklesime õdede-vendadega saiakontsikute pärast, sest need olid kõige maitsvamad. 🙂

Miks saiakontsikud on tänapäeval unustustehõlma vajunud?! 

Kuidas pere saiakontsikuid tarbima saada? 

Jah, meil on saiakontsikuprobleem! 

 

4 kommentaari “Meil on saiakontsikuprobleem!

 1. Meie petes on ka kontsukud probleem, just minu ja laste meelest ei ole need söödavad 😂 kuid abikaasa ikka aegajalt lõikab ka neid viiludeks ja sööb ära. Kui on kogunenud neid rohkem, panen kuivama ja Tartumaale tulles viin memmele, tal talupudamine ja kasutab loomadele ära.
  Mingist ajast mäletan, et sai oli ikka otsast lõpuni ilusti viilutatud, kuid nüüd tarbime vaid Suurt Kodusaia ja sellel on kontsikud ikka “korralikud” 😂

  Meeldib

  1. Sama! Me ka suure kodusaia sõbrad ja kontsikud hiiglased. Peaks ka kuivatamise peale mõtlema, hea supile ehk krutoonideks peale raputada teinekord! Aga siis peaks vist kohe kuivama panema, mitte laskma kotis oodata ja oodata kuniks hallitusemaik küljes. Aga jah, suur kodusai – imemaitsev!

   Meeldib

 2. Meie peres sama probleem, olen saiavormi nendest teinud, lastele väga maitseb. Kuigi ostame vist enamasti sepikut, seega meil sepikukontsikute probleem, aga väga hea vormi saab nendest ka. 😋😊

  Meeldib

  1. Siis teil hoopis sepikuvorm 🙂 Jah, olen mõelnud seda saiavormi ideed, aga me pole keegi suuremad saiavormi sõbrad olnud, aga ehk kui mõni hästi -hästi maitsev saiavorm teha , siis hakkab maitsema. Kooli aegsed saiavormid ei läinud meil kellelgi peale ja praegu ka tütrele vist koolis ei maitse. Panen külmikule kirja: saiavorm! Siis koguaeg silme alla, et peaks proovima siiski!

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s