Restoran Kolm Tilli!

600FC18A-EC16-465E-8F5B-7C919963E884Kui oled särav ja indu täis, pead lugu tänavatoidust ja jõuad jalgel olla, armastad Tartu linna ja aparaaditehast – siis just restoran “ Kolm Tilli” võiks kuuluda Su unelmate töökohtade listi.

Kesksuvine õhtupoolik, otsustame sõbrannaga enne teatrikülastust veidi keha kinnitada ja mõnd maitsvat kokteili nautida.

Esmajärgus lasen peast läbi kõik Tartu restoranid mida veel pole külastanud, aga mille nimi on kutsuvalt meelde jäänud. Seejärel mõtlen kas valitud restoran jääb meie trajektoorile või liialt eemale. Kolmandaks välimäärajaks on pakutav toit – kui ikka hiinaka isu pole, siis hiina restorani ei lähe.

Loomulikult jagub neid punkte veel ja veel, kuid esimese kolmega oli juba selgus majas ja valituks osutus “Kolm Tilli”.

Kas on veel kedagi, kes pole aparaaditehase hoovi peal käinud?

Aparaaditehas on täitunud mitmete erinevate restoranidega, neist igaüks seal on oma kohta väärt. Iga restoran on laotanud õue lauad-toolid, kus sooja ilma puhul mõnusalt aega veeta. Emad-isad võivad ka oma võsukesed kaasa võtta, sest keset tehase õue laiuvad liivakastid, kus ühes neist asetseb kõigi laste lemmik,suur kopp! Ma pole veel kohanud last, kes selle peale istuda ei tahaks, et liivas kaevata.

Sean sammud aparaaditehase suunas, kus sõbranna juba ees ootab. Tehase õue peale sisendes ja kohe paremas nurgas on uksed avanud Kolm tilli, mis sobitub imehästi teiste sekka.

Silman restorani välikohvikut – nii väga tahaks väljas istuda ja nautida, aga paraku on liiga kuum ilm, et põgeneme sisse päikese varju. Juba tervitab meid heledapäine särasilmne teenindaja, uurime vabade laudade kohta ja mõistame, et restorani on parasjagu üsna palju rahvast külastamas, kuid see eest on siin ruumi laialt ja keegi ukse taha ei jää.

Jõuame vaevu lauda istuda, kui juba on naerusuine meesterahvas menüüdega meie juures.

Kuna on kuum ja organism kisendab joogi järele, valimegi esmalt joogid ning alles siis asume toidu valimise juurde. Kannutäis vett, pokaal valget veini ja nojito kokteil  mulle. Nojito on nagu mojito, ainult ilma alkoholita. See oli täpselt see, mida ma sel hetkel vajasin- meeliülendav piparmündi-laimi segu koos ohtrate jääkuubikutega, mis serveeriti 900 ml purgis. Super!

Esmane janu kustutatud, sain süveneda ümbrusesse. Vau! Stiilne, vaba, energiline aura! Kõik oli lihtne, aga samas maitsekas. Oli justkui pisut korralagedus, näiteks tomatitünnid meie kõrval virnas, mis ehk äsja saabunud olid ja kuskile mujale polnud ladustada või oli see taotluslik sisekujunus?! Kes teab! Igatahes see ei häirinud, vaid mõjus vabalt. Samamoodi nagu ka särasilmsete teenidajate riietus- teksad, t-särgid, tennised. Lihtne-stiilne, tänavaköögile omane!

Laua peal ootavad juba valmis seatud kahvlid, noad, klaasid ja riidest salvrätikud. Jah, just! Lugesid täiesti õieti, kasutusel on riidest rätikud suu tupsutamiseks! 🙂 So old fashioned & sweet! 

Menüü on paras – ei mingisugust liialt pikka nimekirja, vaid parasjagu, et segadusse ei satuks. Valikus on mõned magustoidud, ramenid, veiseribid, kana, käsitöö pastad, käsitöö kastmed, läätsed, mais, rebitud liha, pitsad – kõigile midagi! Just viimaste peale me pidama jäimegi, sest kes ei armastaks pitsat?!

Valik oli taaskord paras, kuid siiski-siiski osutus valimine pisut raskeks, sest kõik tundusid imemaitsvate komponentidega olevat. Koheselt kõnetas meid pitsa nimega “Kilu ja sibul”, mis pidi sisaldama vürtsikilu, marineeritud sibulat, rohelist sibulat, muna ja tomatikastet. Kõlab hästi, onju?!

Meie suureks kurvastuseks seda ei saanudki tellida, sest mõni komponent oli otsa saanud, mis aga tähendab, et ju on tegemist tõelise hitiga, mida kõik tellida armastavad.  Eks, teine kord!

Tellisime seejärel pitsad nimedega “Kana” ja “ Diavola”. Esimene sisaldas kana, tomatikastet, mascarponet, mozzarellat, rosmariiniõli ja rukolat. Ma jumaldan rukolat – ma olin müüdud sellele pitsale. Kana pitsat julgen käsi südamel soovitada!

3E46AE8F-DED8-44DE-9991-2ADB052E27B0

Diavola on aga tõeline vürtsisõbra unistus, sest tegemist on tõesti vürtsi-vürtsika pitsaga, milles leidub tomatikastet, mozzarellat, vürtsikat salaamit ja basiilikut.

Kuigi esmalt jäi mulje, et toiduga võib kaua minna liigse klientide rohkusega, siis tegelikult saabusid pitsad lauda 10 minuti pärast. Jah, ma vaatasin kella! 🙂

Kuna me ära ei jõudnud korraga süüa ja pidime edasi lippama, pakuti meile ise varianti järelejäänud pitsa kaasa karbiga pakkida. Super!

Taas on Tartu ühe laheda restorani võrra rikkamaks saanud ja kindlasti külastan neid veel, sest pitsa “Kilu ja sibul” on hinge peal!

20D1BB32-487D-47A7-968E-8424A2AE2AA4
So old-school & cool?!
05609E2B-D499-40BF-9C76-04C9E72646B4
Kui lähemale istud, saad jälgida kuidas su toit valmib!
600FC18A-EC16-465E-8F5B-7C919963E884
One sunny day!
3E46AE8F-DED8-44DE-9991-2ADB052E27B0
Imeline kanapitsa
0E5D573D-ADDE-4D44-8668-22E1799468E3
Tutvume menüüga!
37B75E9F-04DA-4026-9857-8CAD9072119A
So original name?! 🙂
E3F5F2AD-9112-48F1-997E-6F19750E8D5F
Aparaaditehase hoov
2363498F-A0BE-48C0-91FA-2392F66D5F7C
Lõbuks piisab vaid liivakastist, porilombist ja emme loast, seda kõike nautida! 🙂

Link -> Kolm tilli

2 kommentaari “Restoran Kolm Tilli!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s