Kas käru välimus on oluline?!

2D970CA8-4362-4A0A-AF1B-4A128762C930

Vennanaine pani hiljuti facebooki lapsevankri kuulutuse, kus soovis lihtsalt käru ära anda. Tegi igast küljest pildid, rääkis ära vead ja määrdumised ning oli vajadusel nõus kuni 50 km raadiusesse Tartust ka kohale viima. Mõtles, et ehk keegi tahab maale kärutamiseks näiteks.

Mäletan kuis mina otsisin sellist vankrit taga netiavarustest. Soovisingi maale viia lapse magama kärutamiseks, nii harva kui me seal käime, loomad-  pole vaja eriliste lisadega ega uhket käru, oluliseks said vaid suured rattad. Vankri leidmine aga sujus vaevaliselt, sest suurt raha välja käia ei tahtnud, sest polnud ju mõtet, vaid otsisimegi enam-vähem vankrit “ära anda” kategooria alt. Lõpuks saime 1-2 kohvipaki eest, enam täpselt ei mäleta, aga just sellise suurte ratastega ja millega linna vahele sõitma ei lähe, aga maal last sõidutada metsa vahel võib küll.

Kui vennanaine oli kuulutuse üles pannud, tuli viie minutiga juba inimeste pahameel, et sellist käru julgeb ära anda, paras hoopis prügimäele viia. Vennanaine kohkus selles pahameelest ära ja sama kiirelt kui kuulutus üles sai pandud, sai see ka maha võetud. Kuigi ma usun, et need, kes sellist vankrit tasuta tahaksid, nagu mina omal ajal, nendeni see kuulutus ei jõudnudki.

Siit edasi läks arutelu oma rada, jõudsime jutuga vankri välimuse tähtsuseni.

Tema leidis, et vankri välimus pole   üldse oluline.Räàkimata margist. Mina seevastu pean vankri välimust vägagi oluliseks, sest pean seda justkui aksessuaariks, mis peab haakuma minu kui isiksusega, kuna ma autoga ei liigu, vaid enamus ajast siiski kärutan lapsega, on vankri välimusel minu jaoks suur tähtsus.  See võrduks minu jaoks sama, et ma ei peaks oluliseks mis mul seljas on või mu lapsel. Samas tema on rohkem auto inimene – ehk seetõttu pole käru välimusel nii suurt tähtsust?

Vennanaine küsis kas ma vaatan linna peal teiste kärusid, et issand millise käruga see või teine käib?

Jah, ma vaatan linna peal teiste inimeste kärusid, mida nad enese ees lükkavad, kuid mitte sellise pilguga, et huh, kui kole ja õudne, vaid vaatan ja mõtlen kuidas see mulle sobiks. Aga ma ei tee teiste käru valiku tõttu neid maha. Maitse on ju kõigil omamoodi nagu ta on. Mulle on korduvalt ette heidetud mu värvitut valikut- hallid, beežid, tuhmid värvid. Aga see olen mina ja ma armastan neid värve ning tunnen end neis hästi. Samamoodi nagu mõni tunneb end mugavalt erkpunases.

Tulevase ema jaoks on üldiselt vankrivalik väga oluline, sest tema ja tema tulevane beebi peavad sellega pea iga päev liikumises olema. Nii, et siinkohal peavad ristuma nii välimus ja praktilisus. Ning vankri valik tulevase ema jaoks ei saa üldse mitte lihtne olema.

Võrdleksin vankri ostu lausa auto ostuga. Ega suvalise parsaga ka ei taha ju ringi paarutada iga päev mööda linna, vaid ihkad pigem seda sinulikumat?!

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s