15 põhjust kuidas mu teismeline mind ärritada suudab

taanager

Teame me kõik millised nähud puberteedi eaga kaasnevad ning pole olemas lapsevanemat, kes oma lapse peale kordagi ei ärrituks, häält tõstaks. Ja vastupidi. Teadagi see iga on mööduv , kuid seniks tuleb kuidagi  toime tulla.

15 põhjust kuidas mu teismeline mind ärritada suudab

 1. Kui ta koju jõudes viskab oma jope nagisse või tooli servale, mis tihtipeale sealt siiski maha libiseb. Selle asemel , et jope uuesti üles tõsta, lükkab ta hoopistükis selle jalaga eemale. Lihtsalt niisama, et tee peal ees poleks.
 2. Kui inglise keelt õppides parandan tema valesti hääldatud sõnu, hakkab ta haukuvas toonis kordama ning vihastab selle peale, et teda õpetan.
 3. Kui ma olen 15 korda palunud tal oma nõud toast kööki viia ja ta seda kuulmagi ei tee. Tõstan hääletooni , mispeale ta küsib: “ Mis sul viga on, miks sa pead koguaeg karjuma?”
 4. Kui ta paneb igaks argihommikuks äratuskella võimalikult vara ( 6.50) helisema, mille peale terve pere üles  ärkab välja arvatud tema.
 5. Kui ta kaotab oma võtmed ära , mis ta juba eelnevalt kaks tundi tagasi alles üles leidis. Ja nii pea üle päeva.
 6. Kui ta ajab terve pere tagajalgele ning teeb maailma suurima draama sellest, kui tal miskit kadunud on. Kõik peavad näitama huvi üles ja otsima tema kadunud asja, sest ta on ülimalt kindel, et ta pani selle just sinnasamasse laua peale. Ja kui ma appi otsima tõttan, leian kadunud asja üldiselt maailma lihtsamast kohast, kuhu ta lihtsalt pole suvatsenud vaadata.
 7. Kui ta venitab igal õhtul magamamineku aega tunni võrra edasi, sujuvalt. Et võimalikult kaua mu kannatust proovile panna. Kuniks ma jälle pean häält tõstma, et ta saaks öelda : ” Miks sa koguaeg karjuma pead?” , mis sellest , et ma tund aega olen rahulikult magama suunanud.
 8. Kui ta ühtäkki avastab, et tal pole midagi selga panna ja teeb taas draama, kuna kõik riided on mustad ja plekilised, sest ta pole suvatsenud neid mustaks saades vannituppa tuua.
 9. Kui ta söögilauas alati kaks ampsu taldrikule jätab, mis enam kuidagi kõhtu ei mahu.
 10. Kui kogu ta taskuraha kulub kõiksugu kallitele ökotoodetele, nö tervislikele smuutidele, beebiporganditele, sojajogurtitele – kuna keegi kuulus vlogija tarbib neid ja see on popp.
 11. Kui  ta ühtki asja oma kohale tagasi ei pane, kuigi ma olen just terve päeva koristanud ja kraaminud. Samamoodi kui olen just põrandad üle pesnud, kõnnib ta kiiruga tossudega üle põranda ja minu kulmu kergitamise peale, vastab vaid : ” Ma ainult korraks!”
 12. Kui ta talvel tahab riietuda sama õhukeselt nagu suvel. Ning ei saa aru miks ta nii vanana veel peab mütsi kandma, mis kodumajast eemaldudes peast vaikselt kotti kaob.
 13. Kui ta viimasel õhtutunnil teatab, et tal on homme koolis lõnga ja kudumisvardaid vaja või muud spetsiifilist, mida kodus olemas pole ja poed juba kinni on.
 14. Kui minu palumise peale ta toidupoest midagi tuua ei viitsi ja vaid silmi pööritab ning ilmatuma väsinud on, kuid enesele burksi või mõnd iluvidinat ostma minna pole mingi probleem.
 15. Kui minu nõuandeid peab ta targutamiseks ning  vastab vaid : “ Ma tean ise paremini, mis ma teen!” 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s